Маршрутизатор Edimax BR-6428nS V5: огляд та налаштування

У поточних реаліях і дивлячись на найближчу перспективу краще дивитися в бік роутерів класів AC750 – AC1300.  Але якщо ви хочете максимально заощадити при покупці, або просто не бачите потреби в більш прогресивному маршрутизаторі, оскільки він потрібен для декількох пристроїв, тоді до ваших послуг моделі класу N300.

В даному огляді ми поговоримо про подібне рішення — Edimax BR-6428nS V5. Так, він позбавлений підтримки частотного діапазону 5 ГГц і стандарту 802.11ac, але пропонує чотири режими роботи: Wi-Fi маршрутизатор, точка доступу, ретранслятор і WISP. Давайте подивимося, які ще сильні і слабкі сторони ми виявимо при більш докладному знайомстві.

Маршрутизатор Edimax BR-6428nS V5 є багатофункціональним (4-в-1) швидкісним рішенням, що підтримує стандарт IEEE 802.11b/g/n (300 Мбит/с) та забезпечує широке радіопокриття завдяки антені з високим коефіцієнтом підсилення. Бездротовий маршрутизатор Edimax BR-6428nS V5 відповідає вимогам будь-яких мережевих додатків. Інтелектуальний майстер налаштування iQ Setup робить установку дуже простою. Пристрій має вражаючу продуктивність та приємну ціну, що разом створюють економічно вигідне рішення як для дому, так і для невеликого офісу.

Точка доступу підтримує IGMP Proxy, IGMP Snooping, режим “міст” та 802.1Q TAG VLAN для IPTV Мulticast. Підтримка технології  IPTV в даному приладі здійснюється у повній  мірі. Майстер iQ Setup забеспечить інтелектуальну, автоматичну та швидку установку без CD діска.

Бездротовий маршрутизатор BR-6428nS_V5

Мал.1. Зовнішний вигляд BR-6428nS_V5

.

Технічні характеристики

Модель Edimax BR-6428nS V5
Тип Бездротовий маршрутизатор
Клас пристрою N300
Стандарти бездротового зв’язку 802.11b/g/n
Частотні діапазони 2,4 ГГц
Максимальна пропускна здатність 300 Мбіт/с
Антени 2 x зовнішні 5 дБи
Оперативна пам’ять 8 МБ
Постійна пам’ять 2 МБ
Зовнішні інтерфейси 1 х RJ45 (10/100 WAN)4 x RJ45 (10/100 LAN)
Кнопки WPS/Reset
Протоколи WAN Dynamic IP, Static IP, PPPoE
Гостьова мережа 1 х на частоті 2,4 ГГц
Захист бездротової мережі WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK & WPA2-PSK
Підтримувані протоколи IPv4
Режими роботи Wi-Fi маршрутизатор, точка доступу, ретранслятор і WISP
Блок живлення 3,6 Вт (9 В при 0,4 А)
Розміри 153,8 х 107 х 25 мм
Вага 150 г

Комплектація

Пристрій поставляється в картонній упаковці з якісною кольоровою поліграфією. З боків ви знайдете зображення самого роутера, опис ключових його переваг, наочне пояснення всіх чотирьох режимів роботи та інші корисні відомості.

Упаковка пристрою

Мал.2. Вигляд упаковки пристрою

.

До комплекту поставки входять:

• диск з майстром установки і керівництвом користувача;

• паперове керівництво користувача;

• кабель Ethernet;

• блок живлення потужністю 3,6 Вт (9 В при 0,4 А).

Комплектація поставки

Мал.3. Вміст комплекту поставки

.

Зовнішній вигляд

Дизайн маршрутизатора вийшов простим та лаконічним. Верхня кришка виконана переважно з глянсового пластика, що додає зовнішньому вигляду блиску, але й вимагає постійного догляду.

Ближче до передньої панелі знаходяться п’ять корисних статусних індикаторів, які горять різним кольором. Детальну їх розшифровку можна знайти в керівництві користувача. Завдяки їм можна відразу дізнатися про режим роботи пристрою, наявність підключення до інтернету та які порти задіяні в даний момент.

Статусні індикатори на передній панелі пристрою

Мал.4. Передня панель та статусні індикатори

.

Порти на задній панелі

Мал.5. Зовнішні інтерфейси на задній панелі

.

Всі доступні інтерфейси знаходяться на тильній стороні. Їх не багато — всього п’ять портів RJ45: чотири LAN з жовтою підкладкою і один WAN з синьою для підключення інтернет-кабелю. З боків знаходяться дві незйомні зовнішні антени, кнопка «WPS / Reset» і роз’єм DC-In для блоку живлення. USB-портів немає, а пропускна здатність RJ45 обмежена на позначці 100 Мбіт /с — типова ситуація для бюджетних роутерів.

Терморегуляція проходить за рахунок вентиляційних отворів на нижньому боці. По краях можна помітити чотири ніжки. Вони піднімають корпус для кращого кондиціонування повітря і попереджають появу подряпин на столі. Також відзначимо два отвори для настінного монтажу і наклейку в центрі з корисною технічною інформацією. Вона містить MAC-адресу пристрою, назву SSID, веб-адресу для початкової конфігурації і стандартні вхідні дані (ім’я користувача і пароль).

Отвори для терморегуляції

Мал.6. Вентиляційні отвори на нижній панелі

.

На офіційному сайті і в відкритих джерелах відсутня інформація про внутрішні контролери. Відомо лише про використання 8 МБ оперативної пам’яті і 2 МБ постійної.

До самої якості збірки корпусу претензій не виникло: всі панелі підігнані добре, нічого не скрипить і не хитається, різкого неприємного запаху у пластику немає.

Налаштування

Для доступу до налаштувань маршрутизатора Edimax BR-6428nS V5 необхідно в веб-браузері перейти за адресою 192.168.2.1. При першому вході система попросить ввести комбінацію стандартного логіна і пароля ( «admin» і «1234»). З метою безпеки її слід відразу ж змінити.

Авторизація, вибір мови

Мал.7. Початок налаштування, авторизація

.

Вікно програми "майстер швидкого налаштування"

Мал.8. Майстер швидкого налаштування

.

Режим роботи пристрою

Мал.9. Вибір режиму роботи

.

Вибір бездротових параметрів локальної  мережі

Мал.10. Налаштування бездротових параметрів локальної мережі

.

Обраний  режим "Роутер"

Мал.11. Пристрой в режимі “Роутер”

.

Підключення

Мал.12. Підключення

.

За допомогою Майстра в покроковому режимі можна швидко підготувати пристрій до роботи. В очі відразу кидаються три важливих моменти, які ми вже раніше зустрічали в маршрутизаторах Edimax. По-перше, інтерфейс представлений на декількох мовах, включаючи українську та російську. По-друге, є підтримка трьох режимів роботи WAN-порту (Dynamic, Static, PPoE). По-третє, підтримуються чотири режими роботи самого пристрою:

• Wi-Fi роутер — підключається до інтернету за допомогою WAN-порту і роздає доступ до мережі за допомогою дротових LAN-інтерфейсів або частотного діапазону 2,4 ГГц;

• WISP (Wireless Internet Service Provider) — працює аналогічно, тільки підключення до інтернет-провайдера здійснюється в бездротовому режимі;

• Точка доступу — дозволяє перетворити існуючу дротову мережу в бездротову;

• Ретранслятор — дозволяє розширити зону покриття існуючої бездротової мережі.

Після початкової конфігурації, поруч з Майстром з’являються пункти розширеного меню налаштувань. Воно має шість глобальних розділів:

• «Статус» (помилковий переклад «державний») — надає інформацію про поточний стан системи, дротові і бездротові підключення;

• «Мережа» — дозволяє задати тип з’єднання, клонувати MAC-адресу, вказати настройки DNS або LAN, включити VPN або брандмауер і багато іншого;

• «Бездротовий» — надає доступ до базових налаштувань бездротової мережі, дозволяє включити безпечний режим або мульти SSID, задати правила фільтрації та інші;

• «Розширені налаштування» — тут ви можете задати фільтрацію URL-адрес, налаштувати віртуальний сервер, включити віддалене управління і т.д .;

• «QoS» — дозволяє керувати пропускною спроможністю мережі;

• «Інструменти» — надає доступ до налаштувань часу, резервного копіювання та відновлення налаштувань, оновлення прошивки, зміни пароля, системного журналу і т.д.

Розширене меню для подальшого налаштування

Мал.13. Розширене меню налаштувань

.

iQoS – це решення від Edimax для швидкого, простого та ефективного керування шириною смуги Інтернет з’єднання. QoS (Quality of Service) – це звичайна функція в маршрутизаторах, представлених на рынку, якою, проте, можуть користуватися лише досвідчені користувачі, які мають знання для налаштування складних параметрів. Компанія Edimax переробила функцію QoS на більш дружню до користувача. Простий та інтуітивно зрозумілий інтерфейс користувача дозволяє встановити приорітети на трафик за декілька кліків.  З функцією iQoS вы можете насолоджуватися іграми, видео, VoIP додатками.

Wi-Fi роутер підтримує до 4 окремих SSID (тільки в режимі точки доступу) для створення окремих груп та керування ними відповідно до ваших вимог. А також гостьову мережу (тільки в режимі маршрутизатора), забезпечуючи вихід в Інтернет изольовано від вашої локальної мережі.

 

Вас может заинтересовать

 
389 грн 13.65 у.е.
Купить

Если Вы нашли ошибку в тексте, то выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter или нажмите здесь.

Сообщение об ошибке

Ошибка:

Ваш комментарий (не обязательно):

Да Отмена

Об авторе asp24