«Правильний» інструмент для роботи з оптичним кабелем

Видалення оболонки та монтаж оптичного кабелю в муфту

Інструмент монтажника для кожного етапу роботи з оптичним кабелем.

Ефективна робота оптоволоконних мереж багато в чому залежить від якості монтажних робіт, які повинні виконуватися кваліфікованими фахівцями відповідного профілю за допомогою спеціального професійного інструменту. Чим же монтажник виконує такі необхідні операції з оптичним кабелем, як видалення оболонки, зачистка, зварка, укладка тощо?

Кожен процес вимагає свого специфічного інструменту. Для наочності розглянемо весь інструментарій стосовно кожного етапу роботи з оптикою.

Розпочнемо з інструментів для видалення оболонки кабелю.

Відразу зауважимо, що єдиної універсальної технології видалення оболонки оптоволоконного кабелю для монтажу немає. Під кожну муфту — своя специфіка, яка вказана в інструкції до неї. Загальна порада — обов’язково дотримуватися запропонованої довжини волокон, що звільняються при видаленні оболонки, не робити їх занадто короткими. Інакше, при укладанні виникнуть складності.

Перелік необхідного спорядження виглядає так:

Ніж-стрипер для зняття зовнішньої ізоляції

Інструмент для зняття зовнішньої оболонки

Мал.1. Ніж-стрипер для зняття зовнішньої оболонки

.

Тросокуси

Тросокуси

Мал.2. Тросокуси

.

Бокорізи

Бокоріз

Мал.3. Інструмент для продовжной різки кабелю

.

Плужковий ніж

Обладнання для видалення гофроброні

Мал.4. Плужковый ніж для видалення гофроброні

.

Стрипер для модулів

Стрипер для модулів

Мал.5. Стрипер для різки сортамента кабелів

.

Стрипер-прищіпка

Стрипер-прищепка

Мал.6. Стрипер-прищепка

.

Інструмент для забезпечення доступу до волокон на внутрішній ділянці кабелю

Обладнання для доступу до волокон на внутрішній ділянці кабелю

Мал.7. Інструмент для доступу до волокон на внутрішній ділянці кабелю

.

• Плоскогубці;

• Макетний ніж.

• Розчинник гідрофобного змащення D-gel;

А також стяжки, мікроскоп

Мікроскоп для діагностики

Мал.8. Діагностичний мікроскоп

  .

пляшечка для спирту, викрутки та інші інструменти.

Дозатор для спирту

Мал.9. Дозатор для спирту з насосом

.

Зручніше за все скористатися спеціальними наборами-валізами для роботи з оптикою, в яких є всі перелічені інструменти. До того ж, вони надійно зберігаються всі разом у валізці, яку зручно носити з собою.

Набор інструментів для роботи з ВОК

Мал.10. Набор інструментів для роботи з оптоволоконними кабелями

.

Процес видалення оболонки та монтажу оптичного кабелю в муфту має таку послідовність:

1. Видаляємо зовнішню оболонку. Для цього використовують ніж-стрипер  ‒ або спеціальний для оптоволокна, або той, що використовується для видалення оболонки силового кабелю. Виставляємо потрібну глибину розрізу, закріплюємо ніж на кабелі та кілька разів (5-10) повертаємо навколо осі. Виходить круговий розріз. Тепер від нього робимо два поздовжні розрізи в напрямку кінця кабелю ‒ і оболонка розпадається на дві половинки.

2. Вирізуємо трос для підвісу. В кабелях типу “вісімка” трос перекушується тросокусами, його оболонка від основної оболонки кабелю відділяється ножем.

3. Знімаємо броню. Від типу броні залежить і вибір інструментів.

Броня сталевими дротами. Найкраще таку броню видаляти тросокусами, по 3-4 прути. Можна використовувати бокорізи, але зусиль і часу в цьому випадку витрачається більше.

Броня гофрованою сталевою стрічкою. Видалення оболонки вимагає особливої обережності, тому що,  зім‘ята під інструментом гофроброня або її гострі краї можуть пошкодити модулі та оптоволокно. Стандартно вона розрізається подовжньо-плужковим ножем.

Кевларова броня. Кевлар краще не різати звичайними різальним інструментом — швидко тупиться. Для цього існують спеціальні ножиці для різання кевлара  з керамічними накладками. Можна також користуватися тросокусами.

Ножиці для різки кевларової броні

Мал.11. Ножиці для різки кевлара

.

4. Розрізаємо внутрішні оболонки та видаляємо гідрофобне просочення

Для розрізання внутрішньої оболонки (вона є не у всіх кабелях) використовують:

  • Звичайний макетний ніж (з ним є великий ризик пошкодити модулі з оптоволокном);
  • Ніж-стрипер, як для зовнішньої оболонки, але виставлений на іншу товщину розрізу;
  • Стрипер-прищіпка.

Гідрофобне просочення ‒ це плівка, переплетення ниток та гідрофоб (усе це разом, або ж у різних комбінаціях) – це не дуже приємна субстанція, яка важко змивається з рук. Тонка плівка, якщо вона є, легко зрізується ножем, а нитки видаляються вручну або спеціальним гачком, який є на деяких моделях ножів-стриперів. Для очистки оптичних модулів використовують спеціальні серветки та рідину D-gel.

5. Видаляємо оболонки модулів. Для цього роблять круговий надріз невеликим труборізом  і обережно, щоб не пошкодити волокна, модуль надломлюється. Модулі з оптоволокном надкушуються спеціальним стрипером модулів.

Пристрій для різки трубок

Мал.12. Труборіз

.

6. Очищуємо волокна. Волокна, призначені для монтажу та зварювання, повинні бути ідеально цілими та ідеально чистими. Їх витирають безворсовими сухими серветками для видалення гідрофоба, а потім ‒ безворсовими серветками, змоченими спиртом (етил, ізопропіл).

7. Монтаж у муфту. Перед закладанням оптоволоконного кабелю в муфту на нього обов‘язково надівається термоусадка. Це поліетиленова трубка, яка під впливом високої температури «стягується» та щільно охоплює кабель і патрубок муфти.

Оптичні муфти

Мал.13. Оптичні муфти

.

Комплект для герметизації круглого входу

Мал.14. Термоусадка

.

Далі кабель фіксується в муфті або кросі, згідно з інструкцією до них, і починається наступний етап — зварювання оптоволокна (про цей етап роботи поговоримо окремо).

Робота з оптичним волокном дуже кропітка і відповідальна. Навіть найменша недбалість може призвести до втрат сигналу і навіть його відсутності. І тоді все доведеться починати знову. Тому радимо економити свій час та сили і працювати лише з надійним і якісним спеціальним інструментом, щоб не робити двічі одну і ту ж роботу.

У нашому інтернет-магазині ви знайдете весь необхідний набір інструментів для видалення оболонки та монтажу оптичного кабелю як окремо, так і в спеціальних наборах. Наші продавці-консультанти завжди готові порадити та пояснити.

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, то выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter или нажмите здесь.

Сообщение об ошибке

Ошибка:

Ваш комментарий (не обязательно):

Да Отмена

Об авторе asp24