Прошивка точки доступу DWL 2100ap в Bluebox

Рейтинг
Оценка: 5Голосов: 2Комментарии: 6

У цій статті я спробую розповісти, як прошити точку DWL 2100ap в Bluebox. Давайте спочатку визначимося, що це за прошивка від Bluebox і навіщо взагалі перешивати точку.

Є така українська фірма “Вектор”  – виробник телекомунікаційного обладнання. Одним з wi-fi модулів, які вони виробляють, і є BlueBox.

prowyvka-tochki-dostupa-dwl-2100ap

Ці пристрої дозволяють робити лінки на дуже великі відстані. Багато-хто стверджує, що Bluebox відрізняється від DWL 2100ap тільки прошивкою, виробник же говорить, що не тільки цим. У даній прошивці знято обмеження за рівнем АСК і максимальна дальність wi-fi лінку становить 57 км, на відміну від стандартного Wi-Fi обладнання. Також з’являється можливість працювати на нестандартних частотах та  можливість функціонування в режимі PureG, який дозволяє використовувати радіочастотний спектр найефективнішим способом. Тому Bluebox “бачить” тільки такий же Bluebox, а все інше для нього є немодульованим випромінюванням. У цій прошивці повністю відсутній WEB інтерфейс, а для управління використовується Telnet. Одразу хочу попередити, що прошивку ви використовуєте на свій острах та ризик.

Отже, нам знадобиться:

  • tftp сервер
  • Прошивка Bluebox
  • Оригінальна прошивка від D-Link на всяк випадок
  • Менеджер від Acowa для подальшого налаштування

Усе це знаходиться в розділі Скачати.

Варіант 1

Включаємо точку доступу і підключаємо її до мережевої карти комп’ютера. У мережевих налаштуваннях вінди задаємо IP 192.168.0.27. Перший спосіб дуже простий завдяки Acowa і його FTP_Pogrammer_01, який встановлюється разом із менеджером. Тут все просто: запускаємо FTP_Pogrammer, вказуємо IP точки, логін і пароль, за замовчуванням тільки логін – admin. Натискаємо Read,  щоб зберегти свою прошивку, Write – щоб прошити точку. Усі попередні налаштування при цьому зберігаються, залишається тільки поміняти SSID. Якщо є бажання, щоб точка працювала як звичайний d-link, – вимикаємо pureg в менеджері.

prowyvka-tochki-dostupa-dwl-2100approwyvka-tochki-dostupa-dwl-2100ap

Варіант 2

Можна прошити точку більш поширеним способом за допомогою tftp сервера.
Запускаємо tftp сервер, в налаштуваннях вказуємо папку з прошивками. Далі Пуск -> Виконати -> пишемо cmd -> ok.

У діалоговому вікні вводимо
telnet 192.168.0.50 (IP адреса точки),
вводимо логін і пароль, потім
tftp srvip 192.168.0.27 (ip комп’ютера де встановлений TFTP сервер)
tftp get v2_180.tfp (назва файлу прошивки)
tftp update
reboot

prowyvka-tochki-dostupa-dwl-2100approwyvka-tochki-dostupa-dwl-2100ap

Після перезавантаження точки – натиснути ресет біля антенного виходу точки до згасання світлодіодів. Після перезавантаження точка буде доступна за адресою 192.168.1.50.

Якщо пішло щось не так, то після невдалої прошивки потрібно загнати точку в креш режим. Також це треба робити, якщо точка відмовляється прошивати, посилаючись на неправильну версію прошивки.
1. Заходимо по telnet 192.168.0.50 (IP точки)
2. Вводимо логін і пароль
3. alpha (вхід в заводське меню)
4. sdd21234 або (vec21234 для Bluebox)
4. rm apimg1 (видаляємо конфігурацію)
5. delpcode (видаляємо інформацію про продукт)

prowyvka-tochki-dostupa-dwl-2100ap

Далі на точці натискаємо ресет і тримаємо до 3 перезавантаження.

Після чого будь-яким варіантом прошиваємо точку потрібною нам прошивкою. Також в креш режимі доступний бутлоадер, через який теж можна залити прошивку.

Браузером входимо в точку за адресою 10.0.0.1, обираємо прошивку і завантажуємо, чекаємо повідомлення, що все OK – саксефулл.
Після цього обов’язково робимо ресет.

Хочеться звернути особливу  увагу на те, що в залежності від прошивки точка буде мати різні IP адреси. Bluebox – 192.168. 1 .50, прошивка від d-link – 192.168. 0 .50. Також не забуваємо змінювати IP на комп’ютері залежно від стану точки: в креш IP 10.0.0.x, bluebox IP 192.168.1.x, d-link IP 192.168.0.x, де x будь-яке число від 0 до 254, крім 1 і 50.

Если Вы нашли ошибку в тексте, то выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter или нажмите здесь.

Сообщение об ошибке

Ошибка:

Ваш комментарий (не обязательно):

Да Отмена

Об авторе asp24