UniFi UAP-AC-SHD — переможець еталонного тестування Wi-Fi точок доступу!

Компанія Ubiquiti традиційно тестує свою продукцію за допомогою незалежних експертів. Дана стаття розповідає про результати подібного тестування обладнання Ubiquiti для Wi-Fi точок доступу (AP), яке було проведено компанією Alethea Communications.

Alethea спеціалізується на стрес-тестуванні мережевого обладнання та сервісів. Вони використовують різні методи тестування з симуляційними та реальними клієнтськими пристроями. Цей тест використовував реальні клієнтські пристрої в існуючій мережі, де підключено до 100 пристроїв. Даний метод дає дуже надійні дані для роботи в реальних умовах.

Досліджувані AP

Тест був зосереджений на високих класах 4×4 AP з одним 2,4 ГГц радіо та одним радіо 5 ГГц портами. Нижче викладені тестовані AP та їх вартість.

АР, з якими проводилися тести

Мал.1. Досліджувані АР та їх вартість

.

Реальні клієнтські пристрої

У попередніх тестах клієнтська база складалася здебільшого з пристроїв, що використовують чіпсет Intel Wi-Fi. У цьому раунді Alethea розширила клієнтську базу. Вони провели тести з реальним різноманіттям клієнтів, використовуючи найсвіжіші наявні драйвери. Нижче наведено приклади тестових клієнтів:

• Dell Latitude E7470 з чіпсетом Intel 8260 та Ubuntu 16.04

• Dell Latitude E7470 з чіпсетом Intel 8260 та Win 10

• iPhone XS, iPhone 6S, iPhone 6, iPhone SE, Apple Mac Mini

• Samsung Galaxy S9, S8, S7, S5, Tab A

Кількість одночасних клієнтів, які виконували тести, становила 1, 32 та 100, залежно від конкретного тесту.

Реальне тестове середовище

Alethea використовувала для тесту середовище у класній кімнаті. Вони розмістили тестову AP в центрі приміщення. Усі тестування проводилися на 5 ГГц, а 2,4 ГГц радіо було відключене. Alethea використовувала канал 80 МГц для тестування одиночного клієнта і канал 40 МГц для тестів 32 та 100 клієнтів.

Номінальний рівень потужності AP склав +20 дБм. Тестова група калібрувала середній рівень прийнятого сигналу AP у клієнта до того ж рівня, приблизно -43 дБм для всіх тестованих АР. Налаштування рівня живлення AP регулювались, щоб вирівняти різниці.

Процедура калібрування була необхідна з ряду причин:

• АР мають різні схеми антен. Одні орієнтовані більше вниз, а інші більше у сторони. У випадку нашого тестування перевагу матиме AP з найбільшим фокусуванням у сторони, коли є багато клієнтів, віддалених від AP. У навколишньому середовищі з високою щільністю спрямування, переважне орієнтування вниз спричиняє менше втручань в сусідні точки доступу. Більш сфокусований вниз девайс забезпечує кращу ємність на рівні мережі та більше підходить для середовищ високої щільності.

• Принципи вимірювання та налаштування рівня потужності можуть відрізнятися у різних постачальників.

• Ruckus не забезпечує певних абсолютних налаштувань вихідної потужності в масштабі дБм, лише значення зниження рівня потужності (дБ) від максимального.

Дані вимірюваного рівня сигналу показують, що АР, встановлені на той самий рівень потужності, мали значні відмінності з рівнями потужності, що фіксувалися клієнтами. Цей крок калібрування був важливим для досягнення реалістичних та порівняних результатів у цільовому застосуванні.

Дані про показники продуктивності

Пропускна здатність

Дані тесту представляють сукупну пропускну здатність від усіх клієнтів тесту. Тести DL та UL проводили окремо. У тесті DL всі клієнти здійснювали одночасну передачу низхідній лінії зв’язку. Аналогічно, у тесті UL всі клієнти виконували тест передачі UL.

Дані про пропускну здатність з 1 клієнтом

Мал.2. Пропускна здатність з 1 клієнтом

.

Згідно з цими результатами випробувань, UAP-AC-SHD найкраще з усіх працює в обох напрямках.

Дані про пропускну здатність з 32 клієнтами

Мал.3. Пропускна здатність з 32 клієнтами

.

Cisco 3802i є найкращим у тесті DL; Mist AP41 працює найкраще в напрямку UL. Зверніть увагу на падіння сумарної пропускної здатності UL порівняно з такою ж у напрямку DL.

Дані про пропускну здатність зі 100 клієнтами

Мал.4. Пропускна здатність зі 100 клієнтами

.

Cisco 3802i працює найкраще в напрямку DL. UAP-AC-SHD – найкращий у напрямку UL в цьому тесті. Під час даного тесту продуктивність Cisco 3802i значно знизилася (3,5 Мбіт/с сукупно, або 0,035 Мбіт на кліента) у напрямку UL із 100 клієнтами.

Варто відзначити, наскільки продуктивність UL значно нижча, ніж продуктивність DL, коли кількість клієнтів збільшується. Цьому причиною є кілька факторів, зокрема, рівень потужності передавача, ефективність доступу до каналу та хвиля 2 MU-MIMO у напрямку DL.

Дані про продуктивність потокового відео

Мал.5. Продуктивність потокового відео

.

Найкращі показники мав Cisco 3802i, за ним слідують UAP-AC-SHD та Ruckus R720.

Змішана ефективність трафіку

Тест на змішаний трафік імітує реальну мережу. AP потрібно балансувати між різними типами клієнтів, рівнем сигналу та різними програмами. Alethea виконував тести з налаштуваннями QoS за замовчуванням.

Тест змішаного руху включав одночасний рух:

• Передача по низхідній лінії зв’язку з 24 клієнтами;

• Передача по висхідній лінії зв’язку з 24 клієнтами;

• 12 VoIP-дзвінків між 24 клієнтами;

• 24 клієнти, які запускають завантаження відео з 1 Мбіт/с кодеком;

Нижче приведені дані для кожної групи клієнтів, які виконують тести з певним додатком.

Дані про пропускну здатність під час змішаного трафіку

Мал.6. Пропускна здатність під час змішаного трафіку

.

Голос під час змішаного трафіку

Мал.7. Якість голосу під час змішаного трафіку

.

Якість потокового відео під час змішаного трафіку

Мал.8. Потокове відео під час змішаного трафіку

.

Ruckus R720 та UAP-AC-SHD були найкращими у цьому тесті. Meraki добре показав тести якості та пропускної здатності, проте не пройшов усіх тестів на потокове відео. Aruba мав гарну продуктивність у потоковому відео, але лише невелику одночасну пропускну спроможність.

ВИСНОВКИ

Оцінка ефективності

Alethea використовувала п’ятибальну шкалу для загального балу. Найвищі та найнижчі значення кожного тесту визначали повний діапазон, який вони далі розділили на п’ять рівних піддіапазонів. Залежно від результатів тесту, кожна AP отримувала оцінку від 1 до 5 для кожного тесту.

Ефективність АР залежно від кількості клієнтів

Мал.9. Оцінка ефективності АР залежно від кількості клієнтів

.

Вибираючи найкращий продукт для своєї мережі, клієнти, зазвичай, враховують баланс між продуктивністю та вартістю. Підрахувати вартість ефективності дуже просто, поділивши вартість на загальну оцінку.

Вартість ефективності АР залежно від загальної оцінки

Мал.10. Вартість ефективності АР

.

Окрім провідних показників, UAP-AC-SHD забезпечує виняткове значення. Вартість ефективності продукту становить лише 18-32% від еквівалентного девайсу конкурента.

Ці тестові дані були отримані з необроблених таблиць даних Alethea і стали основою висновків, приведених в даній публікації. Alethea також опублікувала вичерпні звіти про випробування. Звіти можна переглянути тут. Вони містять безліч цікавих деталей та висновків, які виходять за межі інформації, представленої в цій статті. Наприклад, дуже цікаво спостерігати за різницею продуктивності між клієнтськими пристроями з різними операційними системами.

Вас может заинтересовать

 
13261 грн 477 у.е.
Купить

Если Вы нашли ошибку в тексте, то выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter или нажмите здесь.

Сообщение об ошибке

Ошибка:

Ваш комментарий (не обязательно):

Да Отмена

Об авторе asp24